آمریکا به‌دنبال تجزیه‌طلبی در خاورمیانه است/ داعش نفس‌های آخر را می‌کشد

0
3

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه دشمن نمی‌تواند خدشه‌ای به انقلاب ما وارد کند، گفت: آمریکا به‌دنبال تجزیه‌طلبی در منطقه خاورمیانه است اما باید بداند در این زمینه هم موفق نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در خطبه‌های  نماز جمعه این شهر درباره راز ماندگاری و بقای انقلاب عاشورا اظهار کرد: انقلاب عاشورا یک انقلاب آسمانی و مانا است.

وی درباره اینکه چرا عاشورا ماندگار شد، افزود: قرآن کریم هیچ پیوند و رابطه‌ای را به عنوان پیوند مکتبی و اعتقادی محکم‌تر نمی‌داند چراکه یک پیوند ماندنی و عمیق است.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه در عاشورا روح، جان، قلب و اندیشه به آن وابسته است گفت: انسان از هر چیز بگذرد از اعتقاد خود نمی‌تواند بگذرد.

وی ادامه داد: ما بر عقیده و اعتقادی که داریم برای عاشورا عزاداری می‌کنیم و بر این اساس دشمن نتوانست مردم را از عاشورا جدا کند.

طبرسی افزود: انقلاب ما اقتصادی نیست بلکه انقلاب ما دینی و عقیدتی است و به‌دلیل همین عقیده است که دشمن نمی‌تواند خدشه‌ای به انقلاب ما وارد کند.

وی اظهار کرد: این همه شهدا تقدیم انقلاب کردیم و جوانانی که در میدان رزم و جنگ حضور پیدا کردند تا از اسلام و کشور دفاع کنند و این راز و رمز بقای عاشورا است چون با عقیده و فکر سر و کار دارد نه با مسائل مادی.

نماینده ولی فقیه در مازندران با قدردانی از عزاداری پرشکوه مردم در عاشورای حسینی گفت: امیدواریم این عزاداری‌ها مقبول درگاه خدا باشد.

وی با قدردانی از نیروی انتظامی ادامه داد: نیروی انتظامی در تمام عرصه‌ها حضور داشتند و این امنیت آفرینان استراحت نکردند و در مرزها و داخل کشور امنیت پایدار را برای ما به ارمغان آوردند.

طبرسی با بیان اینکه مردم قدردان نیروی انتظامی هستند، افزود: نیروی انتظامی آنقدر مردمی است که صمیمیت بین آنها و مردم وجود دارد و امنیت بخاطر هماهنگی و همدلی است.

وی اضافه کرد: هیچ کدام از همسایه‌های ما در کشورها در امنیت نیست در حالی که کشور ما سراسر در امنیت است و به برکت اقتدار نیروی انتظامی است و اگر مملکت ناامن باشد هیچ کس نمی‌تواند کاری کند و تنها در حال نجات خود هستند اما کشور ما در آسایش قرار دارند و شکرگزار این نعمت هستیم.

امام جمعه ساری افزود: سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و سربازان گمنام امنیت را در جامعه دارند.

وی بیان کرد: دشمن خواست داعش را ۲۰ سال نگه دارد اما سپاه به مدت چند سال داعش را جمع کرد و داعش نفس‌های آخر را می‌کشد.

طبرسی با اشاره به اینکه در شرایط حساس باید بدانیم رهبر انقلاب چه می‌گویند، ادامه داد: آب ما با آمریکا در یک جوی نمی‌رود و با آنها باید مقابله کنیم و آمریکا وقتی دید شکست خورد الان تجزیه کشورها را دارد و اکنون دنبال تجزیه ایران است و باید بداند موفق نمی‌شود.

وی گفت: ایران قدرت منطقه‌ای و جهانی دارد و با قدرت با قوای انتظامی سپاهی و ارتشی ایستاده است.

انتهای پیام/ی

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here