لزوم پرهیز اعضای شورای شهر یزد از سیاست‌زدگی و اختلاف

0
5

امام‌جمعه یزد بر لزوم پیروی اعضای شورای شهر از قانون و پرهیز از بیان مطالبی که باعث ایجاد اختلاف و تفرقه در جامعه می‌شود تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله سیدمحمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته آیین عبادی سیاسی نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه استکبار جهانی همواره به دنبال این است تا با ایجاد اختلاف و تفرقه بین جوامع اسلامی و کشورهای مسلمان نقشه‌های پلید خود را عملی کند، افزود: آمریکا با شعله‌ور کردن آتش جنگ در منطقه و فروش سلاح به کشوری مثل عربستان و ایجاد درگیری بین کشورهای مسلمان به دنبال ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید بر اینکه آمریکا، انگلیس و روسیه با سوءاستفاده از سادگی و ریاست‌طلبی برخی کشورهای عربی منطقه نظیر عربستان توانستند مقدار فراوانی سلاح به آن‌ها بفروشند، افزود: این کشورها به فکر منافع خود هستند و همان‌طور که سران آمریکا اظهار داشتند آن‌ها عربستان را گاو شیردهی می‌بینند که باید آن را دوشید و منفعت کسب کرد.

امام‌جمعه یزد با اشاره به اینکه باوجوداینکه نقش آمریکا و متحدانش در ایجاد جنگ و درگیری در منطقه و حمایت از تروریست‌ها کاملاً مشهود است، آن‌ها از ایران به‌عنوان عامل ناامنی منطقه نام می‌برند، اظهار داشت: باوجود همه دشمنی‌ها و بدعهدی‌ها ایران همواره به دنبال ایجاد صلح و وحدت در بین کشورهای منطقه بوده و بااین‌همه بی‌مهری‌ها و ظلم‌هایی که دیده هیچ‌گاه چشم طمع به کشورهای همسایه خود نداشته و ندارد.

وی اضافه کرد: مسئولین دولتی و وزارت خارجه نیز باید تلاش کنند تا مواضع صلح‌طلبی جمهوری اسلامی ایران را برای سایر ملت‌ها تبیین کنند و آن‌ها را نسبت به مواضع و اقدامات کشور که باعث ایجاد وحدت و صلح در منطقه و جهان می‌شود آگاه کنند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود دشمنی‌های فراوان علیه نظام مقدس ایران و مردم کشور تصریح کرد: در چنین اوضاعی مسئولین و گروه‌های مختلف باید همدل و متحد باشند و همواره با حفظ عامل این اتحاد که ولایتمداری و پیروی از رهبری است، شرایط رشد و پیشرفت کشور را فراهم کنند.

امام‌جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی سبک‌های مداحی و شیوه‌های عزاداری که در شأن مجلس اهل‌بیت و یزد به‌عنوان حسینیه ایران نیست، تصریح کرد: عزاداری‌ها نباید از حد متعارف و اعتدال خارج شود.

وی اضافه کرد: امروز با وجود فضای مجازی به‌سرعت تصاویر و فیلم‌هایی از این نوع عزاداری‌ها غیرمتعارف پخش می‌شود و بهانه‌ای می‌شود تا دشمنان از آن علیه شیعه استفاده کنند و دین را تخریب کنند.

ناصری در پایان با تأکید بر لزوم پیروی اعضای شورای شهر از قانون و پرهیز آن‌ها سیاست زدگی و بیان مسائلی که باعث ایجاد اختلاف و درگیری در جامعه می‌شود، افزود: وظیفه شورای شهر رسیدگی به مسائل شهری نظیر فعالیت‌ها عمرانی و فرهنگی در شهر است و اگر مسئله‌ای خارج از حیطه وظایف شورا به وجود آمد، اعضا باید اجازه دهند تا مسئله از طریق دستگاه‌های مسئول و شرایط قانونی خود حل شود از بیان مطالبی که باعث ایجاد تفرقه در شهر می‌شود پرهیز کنند.

انتهای پیام/۳۴۰۴

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here