برگزاری انتخابات در ۳۰ شهر و ۹۴۲ روستای گلستان / توزیع یک میلیون و ۲۹۰ هزار تعرفه رای در استان گلستان / تعطیلی مدارس استان گلستان

0
7
برگزاری انتخابات در ۳۰ شهر و ۹۴۲ روستای گلستان / توزیع یک میلیون و 290 هزار تعرفه رای در استان گلستان / تعطیلی مدارس استان گلستان

اخبار لحظه به لحظه انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستای استان گلستان را می‌توانید اینجا بخوانید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما ؛ «دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری» و «پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا» در استان گلستان امروز جمعه (۲۹ اردیبهشت‌ماه) همزمان با سایر استان‌های کشور در حال برگزاری است. پوشش لحظه به لحظه خبرهای مرتبط با این رویداد را از طریق صفحه استانی تسنیم گلستان دنبال کنید. 

انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در استان گلستان آغاز شد

علی اصغر طهماسبی رئیس ستاد انتخابات استان گلستان صبح امروز در حاشیه اعلام آغاز انتخابات در استان اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح امروز دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان گلستان آغاز شد.

وی افزود: استان گلستان یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفر در انتخابات این دوره دارای شرایط رای دادن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان تصریح کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری یک‌هزار و ۶۵۷ شعبه و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یک‌هزار و ۶۳۹ شعبه اختصاص یافته است.

00332

طهماسبی گفت: مردم در انتخابات و راهپیمایی‌ها باید در صحنه باشند زیرا حضور در این دو اتفاق مهم تاثیر زیادی در آینده کشور خواهد داشت.

وی افزود: در انتخابات قبلی مردم استان گلستان مشارکت خوبی داشته و بیش از ۸۰ درصد مشارکت داشتند و نخستین میزان مشارکت در کشور توسط استان گلستان رقم خورد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان رای خود را در صندوق انداخت

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان، نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه گرگان پای صندوق رای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها حاضر و رای خود را به داخل صندوق انداخت.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان امروز صبح با حضور در بیت الزهرا گرگان و صندوق سیار مستقر در آن مکان، رای خود را در صندوق انداخت.

Entekhab96 1

همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح امروز دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان گلستان آغاز شد.

استان گلستان یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفر در انتخابات این دوره دارای شرایط رای دادن هستند.

استاندار گلستان رای خود را به صندوق انداخت‌

حسن صادقلو دقایقی قبل با حضور در مسجد جامع گرگان، رای خود را به صندوق انتخابات شوراها و ریاست جمهوری انداخت و مشارکت خود را در دقایق اولیه انتخابات ثبت کرد.

برخی از اعضای شورای تامین استان و مدیران دستگاه‌های اجرائی نیز به همراه استاندار رای خود را به صندوق انداختند.

Entekhab 1

حسن صادقلو استاندار گلستان پس از انجام مراحل رای‌گیری و انداختن رای در صندوق، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در انتخابات قبلی مردم استان گلستان مشارکت خوبی داشته و بیش از ۸۰ درصد مشارکت داشتند و نخستین میزان مشارکت در کشور توسط استان گلستان رقم خورد.

وی افزود: از جمعیت یک‌میلیون و ۸۶۸ هزار نفری استان گلستان، یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفر در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا دارای شرایط رای دادن هستند.

استاندار گلستان گفت: حضور در مناسبت‌های ملی و مذهبی به خصوص مشارکت بالای مردم در انتخابات گذشته سبب شد نگاه ملی به این استان نگاهی ویژه باشد و در حوزه‌های مختلف بسیار تاثیرگذار بوده است.

آیت الله میبدی، رای خود را در صندوق انداخت

Entekhab96 1

آیت الله سید محمدرضا طاهایی میبدی صبح امروز و در دقایق اولیه رای‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رای خود را به صندوق سیار انداخت.

حضور عروس و داماد ترکمن گمیشانی پای صندوق رای

عروس و داماد گمیشانی در ساعات اولیه رای گیری پای صندوق رای حاضر و رای خود را به صندوق انداختند.

"علی بایرامی" و"گل شیرین پیر قلی زاده" عروس داماد اهل گمیشان امروز در نخستین ساعات اولیه رای گیری به شعبه اخذ رای مراجعه کردند و سرنوشت  زندگی خود را با سرنوشت کشور عجین دانستند.

علی بایرامی گفت: روز عروسی هر شخصی بهترین روز زندگی اوست و ما خواستیم این شادی را با ملت ایران پای صندوق های رای تقسیم کنیم.

وی افزود: ان شاا… سرنوشت زندگی مان و کشورمان بخوبی رقم خواهد خورد.

این داماد گمیشانی در خاتمه گفت: به عشق نظام و کشور پای صندوق رای حاضر شدیم.

aroosdamad 4

aroosdamad 3

انتخابات الکترونیکی در ۴ شهر استان گلستان برگزار می‎شود

علی‎اصغر طهماسبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هماهنگی وزارت کشور در ۴ شهر استان گلستان انتخابات امروز الکترونیکی انجام می‌شود و در این انتخابات شهرهای گرگان، گنبدکاووس، علی‌آبادکتول و بندر ترکمن را شامل می‌شود.

وی افزود: زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در ۴ شهر استان گلستان مهیا شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان با اشاره به تهیه ۲۵۰ دستگاه رایانه مخصوص رای‌گیری در استان، گفت: امکانات لازم برای برگزاری انتخابات الترونیک در استان گلستان مهیا است.

وی افزود: برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یک‌هزار و ۶۵۷ شعبه و برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان گلستان یک‌هزار و ۶۳۹ شعبه اخذ رای برپا شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان تصریح کرد: از تعداد شعبات اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در این استان گلستان یک‌هزار و ۹۵ شعبه روستایی و بقیه شهری هستند.

Entekhab 1

طهماسبی گفت: در بخش روستایی ۶۶ شعبه سیار و یک‌‎هزار و ۹ شعبه ثابت است و از مجموع ۵۶۲ شعبه شهری در این انتخابات، ۲۷ شعبه سیار و بقیه ثابت هستند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در ۴ شهر استان گلستان اظهار کرد: در انتخابات شوراها ، شعبه سیار روستایی نخواهیم داشت و همه صندوق‌های سیار انتخابات متعلق به ریاست جمهوری است.

طهماسبی با بیان اینکه ۳۴ انتخابات را پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کردیم، گفت: این مهم دستاورد مهمی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‎رود.

آیت الله حسینی شاهرودی رای خود را به صندوق انداخت

آیت الله حسینی شاهرودی پس از انداختن رای خود در صندوق رای در جمع خبرنگاران گفت: شرکت  در انتخابات برای مردم ایران که یک کشور اسلامی است یک فریضه واجب محسوب می شود و باید هر شهروند مسلمان به این فریضه عمل کند.

وی گفت: مردم با تلاش کنند با انتخاب کاندیدای اصلح، زمینه ساز رشد و ترقی کشور را فراهم سازند.

shahridi1

shahridi1

مدیر کل ثبت احوال استان گلستان: حدود ۷۰ درصد جمعیت گلستان، حائز شرکت در انتخابات هستند

"حسن وفایی" مدیر کل ثبت احوال استان گلستان،  پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در ستاد مرکزی انتخابات استان گلستان گفت: حدود ۷۰ درصد جمعیت استان واجد شرایط برای رای دادن هستند و تعداد مردها در استان گلستان بیشتر از خانم‎ها است.

وی در پاسخ به این سوال که چه میزان شناسنامه المثتی در گرگان صادر شده است، افزود: یک هزار و ۵۰۰ شناسنامه المثنی از ۲۶ اردیبهشت ماه در کل استان گلستان صادر شده است،

مدیر کل ثبت احوال استان گلستان تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد جمعیت استان واجد شرایط برای رای دادن هستند که تعداد مردها در استان گلستان بیشتر از خانم‎ها است.

"وفایی" در ادامه گفت گو با خبرنگاران ضمن بیان این موضوع که برای صدور شناسنامه‎های المثنی یک ماه افراد متقاضی در صف انتظار می‎ماندند، اظهار کرد: از ۲۶ اردیبهشت ماه دستور دادیم که بدون نوبت به صدور شناسنامه‎ها رسیدگی شود تا مردم برای رای دادند مشکلی نداشته باشند.

23

وی گفت: همه شناسنامه‎ها به جزء دو شهر گرگان و گنبد کاووس، سایر متقاضیان شهر های استان ، شناسنامه های خود را تحویل گرفتند.

مدیر کل ثبت احوال استان گلستان در پایان خاطر نشان کرد: افرادی واجد شرایط که به هر دلیلی کارت ملی و شناسنامه به همراه نداشته باشند، میتوانند به صورت تلفنی مشخصات خود را به شعب اخذ رای اعلام نمایند تا در انتخابات رای شرکت نمایند.

پیش قدم : تا کنون هیچ گونه مشکلی در امر اعتبارات انتخابات نداشتیم/ شمارش آرا به صورت آنلاین قابل رصد است

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان از ستاد انتخابات استانداری گلستان گفت: "حسین پیش قدم" رئیس سازمان برنامه وبودجه استان گلستان گفت: تا به حال مشکلی از نظر اعتبار در هیچ یک از انتخابات کشور وجود نداشته است و چون از سال‎های قبل این موارد پیش بینی می شد، تجهیزات و سخت‎افزارهای لازم برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات، در نظر گرفته می شد.

* در ۵۵ شهر کشور، انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود

وی افزود: در سال جاری یک اقدام جدیدی صورت گرفته است و آن هم الکترونیکی برگزار کردن انتخابات بود که در بین شهر های کشور، ۵۵ شهر، انتخابات آن به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

"پیش قدم" تصریح کرد: این انتخابات می‎تواند بستری مهم برای برگزاری بهتر انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری سال های آتی باشد که می توانیم از ظرفیت این انتخابات برای رسیدن به وضعیت سریع انتخابات های آینده بهره برد که این امر مهم در استان گلستان و در این دوره از انتخابات، در چهار شهر پیاده سازی شده است.

* شمارش آرا به صورت آنلاین و لحظه ای قابل رصد است

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات استانداری گلستان اظهار کرد: با الکترونیکی برگزار کردن انتخابات در استان، شمارش آرا به صورت لحظه ای و آنلاین از سوی برخی از افراد که شامل اعضای شورای نگهبان و مسئولین اجرایی انتخابات استان هستند، قابل رصد است.

* ۳۰ هزار رای اولی در گلستان وجود دارد

وی افزود: از یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفری که در گلستان واجد رای دادن هستند، بسیاری رای اولی هستند که در استان گلستان حدود ۳۰ هزار نفر رای اولی وجود دارد.

این مقام مسئول در گلستان اظهار کرد: امید داریم با مشارکت بالای مردم در صحنه انتخابات؛ این انتخابات در چند ساعت دیگر به اتمام برسد و پذیرش رای مردم از سوی هر یک از نامزد ها، می‎تواند به ادامه راه منتخب مردم کمک کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان در پایان تاکید کرد: هر نامزد عزیزی که در انتخاب ریاست جمهوری، پیروز شد، بتواند برای استان گلستان ظرفیت جدیدی را احداث کند.

رییس ستاد انتخابات استان گلستان:

مدارس گلستان، شنبه تعطیل اعلام شد

رییس ستاد انتخابات استان گلستان با بیان این موضوع که استقبال مردم استان در پای صندوق های اخذ رای بی نظیر بوده است، گفت: مدارس سراسر استان گلستان فردا، شنبه ۳۰ اردبیهشت ماه تعطیل است.

از ستاد انتخابات استان گلستان؛ "علی اصغر طهماسبی" رییس ستاد انتخابات استان گلستان در جمع خبرنگاران از تعطیلی مدارس سراسر استان گلستان در تمامی مقاطع تحصیلی در روز شنبه ۳۰ اردبیهشت ماه خبر داد.

وی افزود: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با سازمان آموزش و پرورش استان گلستان و ازدحام جمعیت در پای صندوق های رای و اینکه در ۸۰ درصد مدارس استان گلستان، شعب اخذ رای وجود دارد، مدارس سراسر استان تعطیل اعلام شد.

خانواده شهدای مدافع حرم گنبد در پای صندوق رأی ؛

آمده ایم تا بگوئیم در همه صحنه ها هستیم

همسر شهید مدافع حرم علیرضا صفرپورجاجرمی با تاکید بر ساختن حماسه ای دیگر برای اقتدار نظام گفت: شرکت در انتخابات وظیفۀ شرعی همۀ ماست و نباید بگذاریم خون شهدایمان پایمال شود.

آمنه کی منش ابراز امیدواری کرد در این انتخابات هر کس که رئیس جمهو می شود همواره پشتیبان ولایت و به فکر مردم بی بضاعت و جوانان تحصیلکرده ای که کار ندارند، باشد.

qaboosnameh 2

وی تاکید کرد: رئیس جمهور آینده ایران باید کاری کند که نظام اسلامی و اسلام پابرجا بماند.

همیشه در صحنه زنده و حاضریم

مادر شهید بسیجی مهدی شکوری نیز گفت: حضور ما در اینجا برای این است که دشمنان بدانند ما مدافع خون شهدای خود هستیم و همیشه در صحنه زنده و حاضریم.

qaboosnameh 6 Copy1

این مادر شهید در مورد حضور همزمان خانواده های شهدای مدافع حرم در پای صندوق اخذ رای  اظهار کرد: این حضور همزمان نشان از این دارد که مردم بدانند ما در همه صحنه ها با هم هستیم.

با تک تک آرای خود مشت بر دهان استکبار می زنیم

فرزند اولین شهید مدافع حرم گنبد" شهید غلامعلی تولی" نیز به خبرنگاران گفت: این حضور به دشمنان این پیام را می دهد که در سرنوشت ما دخالت نکنند و ما همواره پشتیبان ولایت فقیه و آرمان های انقلاب هستیم .

هادی تولی همچنین گفت: با این حضور به همه مستکبرین جهان بالاخص آمریکا و اسرائیل این را می گوئیم که با تک تک آرای خود مشت بر دهان آنها خواهیم زد و همواره در مسیر شهدا گام بر می داریم تا مبادا با رای ندادن خون شهدا پایمال شود.

qaboosnameh 3

 

qaboosnameh 4

qaboosnameh 5

 

qaboosnameh 7

مسئول کمیته امنیت انتخابات استان گلستان: ۵ هزار نیروی نظامی در گلستان، امنیت انتخابات را پوشش می دهند

مسئول کمیته امنیت انتخابات استان گلستان با بیان این مطلب که حضور مردم در پای صندوق های رای، خدمت آن ها از یک رزمنده در جبه های جنگ کمتر نیست، گفت: به طور مستقیم ۵ هزار نیروی مسلح در گلستان، حافط صندوق های رای در گلستان هستند.

"سید ابوالفضل حسینی فرد"، مسئول کمیته امنیت انتخابات استان گلستان ضمن تبریک به مردم گلستان به واسطه جشن انتخابات که با حضور پور شور مردم در پای صندوق های رای در حال برگزاری است، گفت: این امر، نشان دهنده آن است، که مردم در راستای اهداف نظام قدم بر می دارند.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت استان از نظر تامین امنیت در چه رده ای است، افزود: تا کنون هیچ گونه مشکلی در استان گلستان از نظر امنیتی نداشتیم و خوشبختانه میتوان گفت، که آرامترین شرایط امنیتی در استان شاهد هستیم.

0001207541

"حسینی فرد" در ادامه گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: امنیت انتخابات استان گلستان بر عهده نیروی انتظامی، سپاه، بسیج می باشد.

مسئول کمیته امنیت انتخابات استان گلستان در ادامه در پاسخ به این سوال که چه تعداد نیروی امنیتی در استان گلستان، امنیت انتخابات را در دست دارند، اظهار کرد: ما به طور مستقیم ۵ هزار نیروی مسلح برای برگزاری این دوره از انتخابات بسیج کردیم.

وی خاطر نشان کرد: ارزش حضور مردم در پای صندوق های رای، کمتر از خدمت کردن یک رزمنده در جبه های نبرد نیست.

 

انتهای پیام/

 

منبع: دانا

در مورد این خبر اظهار نظر کنید

نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید