صربستان در اندیشه خرید اس ۳۰۰ از روسیه است‎

0
10
خبرگزاری تسنیم: آلکساندر وولین وزیر دفاع صربستان روز شنبه در مصاحبه ای تاکید کرد: بلگراد مایل به خریداری سامانه های دفاع موشکی سطح به هوای اس ۳۰۰ از روسیه است ولی هنوز خیلی زود است که بخواهیم جزییات مربوط به این مساله را به اشتراک بگذاریم.

بر اساس این گزارش وزیر دفاع صربستان تصریح کرد: این کشور یک کشور بی طرف است بنابر این لازم است ارتش خود را در برابر اقدامات خصمانه کشورهای همسایه مسلح کند.

وی در ادامه گفت: ما خرید اس ۳۰۰ از روسیه را مد نظر قرار می دهیم، ما درباره آن فکر می کنیم، هنوز خیلی زود است که چیزی را به صورت دقیق تر اعلام کنیم. من نمی توانم به طور خاص درباره اس ۳۰۰ اظهارنظر کنم ولی به طور کلی ما باید ارتش خود را مجهزتر و قوی تر کنیم.

وی در جریان سفر به مسکو، اظهار داشت: صربستان یک کشور بی طرف است. این بدان معناست که ما باید برای دفاع از خودمان کاملا آماده باشیم.

سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ قادر است تا موشک های بالستیک کوتاه برد و میان برد، موشک های کروز و همین طور هواپیماهای تاکتیکی و راهبردی را هدف قرار دهد. این سامانه هم اکنون در ارتش های مختلف جهان از جمله ایران، چین، بلغارستان، مصر، یونان و سوریه کاربرد دارد.منبع: فردانیوز

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here