نیروهای عربستانی شهرک العوامیه را بسته‌اند

0
4
خبرگزاری ایسنا: مسئولان عربستانی هفته گذشته اعلام کردند که بر محله‌ای در شهرک العوامیه در استان القطیف که شاهد اعتراضات و درگیری‌ها طی ماه‌های گذشته بوده، سیطره یافته‌اند.

دیده بان حقوق بشر تأکید کرد که نیروهای امنیتی عربستان این شهرک را محاصره کرده و آن را بسته‌اند.

به گفته دیده بان حقوق بشر، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که بخش‌های اعظمی از این شهرک به دست نیروهای امنیتی منهدم شده است.

مدیر بخش خاورمیانه در دیده بان حقوق بشر گفت: مقامات عربستانی باید خدمات اصلی را برای ساکنان العوامیه که محاصره شده‌اند، فراهم آورند و اطمینان حاصل کنند که ساکنان می‌توانند با امنیت در داخل و خارج شهر رفت و آمد کنند.

وی افزود: مقامات عربستانی باید فورا تحقیق کنند که آیا نیروهایشان از زور مفرط در العوامیه استفاده کرده‌اند یا خیر. مقامات عربستانی باید به ساکنان اجازه بدهند که در صلح و امنیت به منازلشان بازگردند.

مقامات عربستانی “تروریست‌ها” و “قاچاقچیان مواد مخدر” را در درگیری‌های اخیر متهم می‌کنند. درگیری‌ها میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی از مه به کشته شدن غیرنظامیان و پلیس منجر شده است.

العوامیه در شرق عربستان از سال ۲۰۱۱ شاهد اعتراضات بوده است. بیشتر شیعیان عربستان در این منطقه نفت خیز هستند.منبع: فردانیوز

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here