PressTV-حملۀ اسرائیل به فلسطینیان در غزه، چندین زخمی

0
7

گزارش‌ها حاکی است نیروهای ارتش اسرائیل چندین فلسطینی ازجمله یک زن را در کرانۀ غربی رود اردن و نوار غزه هدف گلوله قرار داده و زخمی کرده‌اند.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت معترضان فلسطینی برای اعلام همبستگی با صدها فلسطینی که در زندان‌های اسرائیل اعتصاب غذا کرده‌اند، در شهرک بیت‌لاهیا در شمال غزه تظاهرات کرده بودند.

سربازان اسرائیلی مستقر در برج‌های دیده‌بانی و تانک‌ها در مجاورت پایگاه نظامی «کیسوفیم» اقدام به شلیک گلوله به سمت تظاهرات کنندگان کردند که به زخمی شدن یک معترض فلسطینی منجر شد.

صهیونیست‌ها همچنین برای متفرق کردن معترضان اقدام به پرتاب نارنجک کردند که بدر نتیجه یک معترض فلسطینی ۲۱ ساله از ناحیه پا مجروح شد.

سربازان اسرائیلی در گذرگاه مرزی «ناحل عوز» در غرب غزه هم با شلیک گلوله جنگی، ۴ فلسطینی را مجروح کردند. دو معترض دیگر هم در شرق اردوگاه پناهندگان جبالیا زخمی شدند.

اعمال خشونت از سوی نیروهای اسرائیلی علیه یک معترض فلسطینی در بیت لحم، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

در شهر بیت لحم در کرانۀ غربی نیز نیروهای اسرائیلی به معترضان فلسطینی یورش بردند و ۶ جوان فلسطینی را ربودند. اسرائیلی‌ها در این حمله از گاز اشک‌آور و بمب‌های صوتی استفاده کردند.

نیروهای صهیونیستی همچنین با حمله به معترضان در  چند روستای فلسطینی دیگر دست‌کم هفت تن را مجروح کردند.

از ۲۸ فروردین، زمانی که صدها زندانی فلسطینی در اعتراض به شرایط وخیم اسرا در زندان‌های اسرائیل اعتصاب غذا کرده‌اند، چندین تظاهرات به نشانۀ همبستگی با آنان برگزار شده است.

زندانبانان صهیونیست این زندانیان را از حقوق مشروعشان ازجمله حق دسترسی به خدمات پزشکی، دسترسی به تلفن و دیدار با خانواده‌هایشان محروم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود ۶۵۰۰ فلسطینی در حال حاضر در زندان‌های اسرائیل زندانی‌شده‌اند که ۶۲ تن از آنان زن و ۳۰۰ تن نیز زیر سن قانونی هستند.

رژیم صهیونیستی همچنین ۱۳ قانون‌گذار فلسطینی را زندانی کرده است.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی‌وی فارسی» بلامانع است.

منبع: پرس تی وی

در مورد این خبر اظهار نظر کنید

نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را وارد کنید