پرونده شرکت کاسپین، باز است

1
836

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای درنشست خبری گفت: مسئله اصلی کاسپین مربوط به بانک مرکزی و موسساتی است که قرار بود ادغام شوند.

 سخنگوی قوه قضاییه افزود: مسئله اصلی در این پرونده برمی گردد به موضوعی که بین بانک مرکزی و تعدادی از موسسات مالی مطرح است.

 

وی گفت: ظاهرا قرار بوده تعدادی از موسسات مالی و اعتباری با هماهنگی بانک مرکزی در یکدیگر ادغام و تبدیل به موسسه دیگری شوند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: با توجه به قول و قراری که میان این موسسات و بانک مرکزی بوده مشخص نیست که موسسات به تعهدات خود عمل نکرده اند یا بانک مرکزی که البته بنده از جزئیات ماجرا اطلاع ندارم.

محسنی اژه ای تصریح کرد: در حال حاضر گویا این شرکت ها و موسسات که قرار بوده ادغام شوند کمبود مالی دارند و بر این اساس عده ای از سپرده گذاران در ۴ استان شکایت کرده اند و شکایت ها در دادگستری مطرح است که البته مستقیما مربوط به کاسپین نیست.

وی گفت: قرار بوده چند شرکت با شرایطی در هم ادغام و در نهایت به موسسه مالی کاسپین تبدیل شوند که ظاهراً هیچ تفاوتی حاصل نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه خطاب به مردم افزود: از مردم می خواهم وقتی سرمایه ای دارند قبل از اینکه به دست کسی بدهند محاسبه کنند چرا که برخی موسسات با اعلام اختصاص سود بالا مردم را ترغیب به سپرده گذاری می کنند و تجربه ثابت کرده است که بازار اقتصادی ما نمی تواند سود ۳۵ تا ۴۰ درصد عرضه کند و حال این سوال باقی است که این موسسات چطور می توانند چنین سودی بدهند.

وی گفت: باید تلاش کنیم بعد از این چنین مسائلی تکرار نشود و شاهد فعالیت موسساتی از این دست نباشیم.

منبع: شبکه خبر

1 نظر

  1. جناب اقای محترم من که در خرداد ۹۵ با نام کاسپین و با داشتن مجوز رسمی از بانک مرکزی با سود ۲۵ درصد سپرده گزاری کرده ام چه گناهی دارم .کجاست ۳۵درصدی که میفرمایید

Comments are closed.