کیفیت هوای تهران با شاخص ۹۲ سالم است

0
3

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
محمد رستگاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱امروز با ۱۳ عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۹۲ قرار گرفته و سالم است.
وی با اشاره به افزایش غلظت آلاینده منوکسید کربن در ۲۴ ساعت گذشته از ۴۱ به ۴۴ افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز در ۲۴ ساعت گذشته از ۶۶ به ۶۸ افزایش پیدا کرده است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پارک قائم(منطقه ۱۸)، شهرداری منطقه ۱۵ و فرمانداری شهرری(منطقه ۲۰) به ترتیب با شاخص های ۱۳۴، ۱۳۱ و ۱۲۸ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری افزود: ایستگاه های سرخه حصار(منطقه ۱۳)، شهرداری منطقه ۱۹ و سوهانک(منطقه یک) به ترتیب با شاخص های ۳۰، ۴۲ و ۵۶ کمترین میزان آلودگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران؛ تهران از ابتدای امسال ۱۰ روز هوای پاک، ۱۷۶ روز هوای سالم و ۲۱ روز هوای ناسالم برای افراد حساس داشته است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی – انتشاردهنده: معصومه آقا امینی
تهرام/۷۲۴۵/۷۲۴۴

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here