مرور آثار ابراهیم سعیدی در جشنواره فیلم کوتاه تهران

0
5

 به گزارش صبا، به پاس یک عمر تلاش ابراهیم سعیدی در حوزه فیلم کوتاه پنج اثر از این فیلمساز مهابادی در چهارمین روز جشنواره ۲۸ مهرماه نمايش داده مي‌شوند.

در این برنامه سه فیلم مستند «همه‌ی مادران من»، «روژگیران»، «خانه مادری‌ام مرداب» و دو فیلم داستانی «ژیله مو» و «چاه» روي پرده مي‌روند. سعيدي، «همه‌ی مادران من» و  «ژیله مو» را كارگرداني كرده، در «خانه مادری‌ام مرداب» و «چاه» تدوین اثر را عهده‌دار بوده و «روژگیران» را با همکاری مشترک مهرداد اسکویی كارگرداني، فيلم‌برداري و تدوين كرده است.

وي بیش از ۳۰ سال در رشته‌های مختلف سینمایی همچون کارگردانی، مونتاژ، فیلم‌برداری و عکاسی فعاليت داشته است و داوري جشنواره‌های مختلف فیلم، عکس و برگزاری کارگاه‌هاي تخصصی مونتاژ و مستندسازی  در داخل  و خارج  از کشور را در پرونده دارد. فریادهای خاموش، روژگیران، مرثیه پریشانی، ژان، ژیله مو، هیلین از جمله فيلم‌هاي وي هستند.

برگزیده بهترین مونتاژ برای فیلم چاه از جشنواره گرانادای اسپانیا، برگزیده بهترین مونتاژ از سوی انجمن تدوینگران ایران برای فیلم چاه، برگزیده بهترین فیلم بخش بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران برای فیلم روژگیران، برگزیده بهترین فیلم بخش مردم نگاری جشنواره فیلم سینما حقیقت برای فيلم روژگيران، برگزیده ویژه هیأت داوران برای فیلم همه مادران من در بخش ملی جشنواره سینما حقيقت، برگزیده ویژه هیأت داوران برای فیلم ماندوو از جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت، جایزه ویژه هیأت داوران برای مونتاژ فیلم خاطرات بر سنگ از جشنواره بین‌المللی رایور ران آمریکا  از جمله جوايز سعيدي در سه دهه فعاليت وی هستند.

سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۵ تا ۳۰ مهرماه سال‌جاری برابر با ۱۷ تا ۲۲ اکتبر ۲۰۱۷ به دبیری سیدصادق موسوی در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

منبع: صبا

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here