جشنواره انار در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

0
4

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره گردشگری انار سنگان در روستای سنگان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: جشنواره گردشگری انار سنگان در روستای گردشگری سنگان شهرستان خاش برگزار میشود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نباید اهداف برگزاری جشنواره‎ها را فراموش کرد، افزود: برگزاری جشنواره ها فرصت توسعه پایدار روستاها را فراهم میکند و تاثیر بسزایی در تولید و اشتغال روستاییان دارد.

این مسئول با بیان اینکه این گونه جشنواره ها در معرفی شایسته توانمندی های منطقه نقش بسزایی دارد، گفت: قطعا ترویج این حرکت باعث می شود با تبلیغات و جریان سازی هدفمند شاهد افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی بوده و زمینه رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه محلی را فراهم آوریم.

وی گفت: برگزاری جشنواره، زمانی اصولی و صحیح و قابل قبول است که آن جشنواره هدف اصلی نباشد بلکه اهداف و تحقق ارزش‎های آن، اصل باشد.

میرحسینی بیان کرد: با برنامه ریزی مناسب و مشارکت مردم، سال گذشته استقبال خوبی از سوی مسئولان و مردم منطقه گردشگری سنگان از اولین جشنواره انار صورت گرفت که امیدواریم امسال به طرز باشکوهتری شاهد اجرای این جشنواره باشیم.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here