سفر به آتن یونان، بزرگ ترین مجموعه معماری باستانی جهان

0
7

آتن، پایتخت کشور یونان، بزرگ ترین آثار معماری باستانی را در دل خود جای داده است؛ به نحوی که به عنوان اولین مقصد برای گردشگران کشور یونان انتخاب می شود. شهری که به حق، لقب پایتخت فرهنگی دنیا را به خود گرفته و بر شهرت آن بیش از پیش افزوده شده است. این شهر در واقع برای کسانی که عاشق فرهنگ و هنر و تمدن های باستانی هستند، همچون بهشتی با گنجینه های ارزشمند است. در واقع، آتن را گهواره تمدن غربی و زادگاه تاریخی فیلسوف هایی هم چون ارسطو و افلاطون می دانند. این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است. شهری افسانه ای با الهه های گوناگون. برخی از جذاب ترین جاهای دیدنی آتن عبارتند از: تپه های آکروپلیس (Acropolis)، معبد زئوس، موزه آکروپولیس، منطقه ی باستانی Amphiaraion، پارتنون، کوه لیکابتوس، آگورا، گردشگاه پلاکا(Plaka). در سفر به آتن با همگردی همراه باشید.

نمایی از آثار تاریخی آتن

اطلاعات ضروری مورد نیاز پیش از سفر

اختلاف ساعت بین این شهر با تهران چیزی در حدود ۱:۳۰- است. مدت زمان پرواز از پایتخت ایران به پایتخت یونان برابر با ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه می باشد. زبان رسمی، یونانی است؛ اگر چه به دلیل حجم انبوه توریست ها از سراسر جهان بیشتر مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند و یا حتی به صورت روزمره انگلیسی صحبت می کنند. واحد پول کشور یونان، یورو است، اما این امکان برای شما وجود دارد تا به صرافی های مجاز رفته و پول خود را تبدیل نمایید. نکته ای که لازم است بدانید، این است که شهر آتن یکی از پر ترافیک ترین شهرهای جهان است و ترافیک کلافه کننده آن امکان هر گونه استفاده از وسایل نقلیه شخصی را تا حدودی غیر ممکن می سازد. شما برای بازدید از امکان تاریخی و دیدنی این شهر، می توانید ازگزینه هایی غیر از وسایل حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس و تاکسی استفاده کنید. برای بازدید از مکان هایی که در فاصله کمی از یک دیگر قرار دارند، پیاده رو هایی با جاذبه های بصری بهترین انتخاب است.

شهر آتن با گنجینه های بی نظیر

انتخاب بهترین زمان برای سفر بر اساس شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی حاکم بر شهر آتن، مدیترانه ای است. اگر چه میزان بارندگی سالانه این شهر به خصوص در تابستان نسبت به شهر های مجاور کمتر است، اما نمی توان این موضوع را نادیده گرفت. در فصل زمستان، این شهر به شدت سرد می شود و این سرما تا اواسط ماه آوریل ادامه دارد. در فصل تابستان به خصوص در ماه های جولای و آگوست، هوا ممکن است به شدت مه آلود باشد و با کاهش میدان دید، امکان دیدن را از شما بگیرد. همه این ها را در کنار گرمای شدید و رطوبت طاقت فرسای این شهر به خصوص در اواخر شب در این موقع سال در نظر بگیرید تا بتوانید شرایط آب و هوایی این شهر را به خوبی تجسم کنید. پس با این دلایل آشکار بهترین زمان برای سفر به آتن فصل بهار و پاییز و ماه های مارس تا می و اکتبر تا نوامبر است.

آتن شگفت انگیز

هزینه های اقامتی در آتن

شاید یکی از دغدغه های گردشگران همواره رزرو مکانی برای اقامت در شب باشد. شهر آتن به دلیل توریستی بودن هیچ زمانی با مشکل کم بودن مکان های اقامتی مواجه نمی شود، اما باید توجه داشت که هزینه این مکان ها برای چند شب اقامت چه میزان است. چیزی که واضح و مشخص به نظر می رسد، این است که قیمت هتل های آتن در طول سال به جز مناطق خاص نوسان چندانی ندارد. در فصل های کم گردشگر سال یا به اصطلاح  off-season هم به سختی می توان جای ارزان قیمت یافت. در فصل های پرگردشگر High-Season نیز قیمت هتل ها همچنان بالا می باشد. پس می توان گفت به صورت کلی این شهر دارای هتل های گران قیمت است که اگر در بدو ورود به شهر تازه بخواهید به دنبال مکانی مناسب بگردید، مایوس می شوید. پس توصیه می شود که قبل از سفر و قصد بازدید از جاهای دیدنی آتن به صورت آنلاین به دنبال هتلی بگردید که در میان سایر هتل ها از قیمت کمتری برخوردار باشد.

آتن، مرکز معماری باستانی

سفر در زمان تنها با پای پیاده

تنها با قدم زدن در دل شهر می توانیم در تاریخ حرکت کنیم. مثل سوار شدن بر ماشین زمان می توان قرن به قرن تاریخ را ورق زد. این ویژگی جاهای دیدنی آتن است که می توان به راحتی با گرداندن سر خود به یک لحظه شهری باستانی و تاریخی را در کنار مدرنیته مشاهده کرد. می توان به بناهایی با معماری باستانی خیره شد، بناهایی که شاید به شگرفی و زیبایی آن، هیچگاه در جایی دیگر به راحتی یافت نشود. شاید بتوان گفت که شما در یونان و شهر آتن هیچ گاه دچار بی حوصلگی نمی شوید، زیرا که این شهر جزو شهرهای پر انرژی و فعال جهان است. اهالی شهر کم می خوابند، به دنبال انجام کارها در ساعاتی کوتاه هستند تا روز خود را مفید سپری کنند و در ادامه به گشت و گذار و تفریح بپردازند. همین موضوع به نشاط شما در طول سفر به آتن می افزاید و باعث می شود تا با روند شاد و سرحالی که بر این شهر حاکم است، گذاران لحظه کنید.

آتن زیبا

بازدید از آثار بی نظیر عصر باستان

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

منبع: همگردی

ارسال دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here